Не хочу і не буду! Як спростити собі життя?

Робити складно, а не робити простіше, правда? Тоді почніть не робити!

Прислухайтеся до своїх бажань не тільки для того, щоб зрозуміти, чого ви хочете. Почніть з того, чого НЕ бажаєте.

Спробуйте перестати:

1) Вітатися і вступати в діалог з тими, з ким не хочеться. Наприклад, з приторно ввічливими продавцями в магазинах. Це входить в коло їх професійних обов’язків, та є маркетинговою складовою, однак ви можете вступати в діалог тільки тоді, коли це потрібно вам, без жодного ризику здатися неввічливим. Ви цілком можете сказати: “Звернуся до вас в разі потреби”

2) Лайкати пости і фотографії тих, кого не хочеться, навіть якщо їх автори колись лайкнули ваші або навіть роблять це регулярно.

3) Спілкуватися з тими, з ким не хочеться. Можливо, уникнути деяких контактів по роботі і з близькими родичами не вдасться, але крім цього, чи немає навколо людей, з якими ви не хочете спілкуватися і цілком можете собі це дозволити?

4) Підмінювати свої бажання бажаннями інших людей: батьків, партнера, друга або подруги. Прислухайтеся до себе. Ви дійсно цього хочете?

5) Жаліти про те, що зроблено. Тоді ви діяли виходячи з тих можливостей і тієї інформації про ситуацію, до яких мали доступ. Діяли найкращим чином з усіх можливих.

6) Просити вибачення, якщо не відчуваєте своєї провини.

7) Бути зручним для всіх. Ми намагаємося бути зручними для інших, щоб не відчувати себе незручно перед ними. Спробуйте пару раз не бути зручним, якщо вам не хочеться. Напевно, всупереч очікуванням, це вийде дуже зручно для вас самих.

8) Давати в борг і виступати поручителем.

9) Пропонувати щось з ввічливості, якщо вам цього не хочеться.

10) Постійно намагатися зберігати позитивний настрій. Ви цілком можете дозволити собі посумувати трохи і, можливо, поплакати. Навіть без видимої причини. Наша психіка – дуже складний механізм, але ми не роботи!

11) Змушувати себе сміятися, якщо розказана історія або анекдот не здаються вам смішними, навіть якщо оповідач чекає цього. Ви зовсім не зобов’язані виправдовувати його очікування.

12) Постійно стримувати емоції. Хваліть себе за кожний щирий прояв емоцій, кожен раз, коли ви слідували своїм справжнім бажанням. Помічайте в собі зміни на краще, радійте їм! Радість – наш найголовніший енергетичний ресурс!

Якщо щотижня додавати хоча б один пункт, вже через місяць ви відчуєте, наскільки легше і вільніше вам живеться.

автор: Горшкова Марія Олексіївна

Олеся Шевчук

практикуючий психолог

Магістр психології, кандидат в психотерапевти за методом символдрами, член Української спілки психотерапевтів, 5 років досвіду і безперервного навчання.

Записатися на консультацію