Ненавиджу Новий Рік!

Більшість з нас із нетерпінням в дитинстві чекали свята, багато людей, і по сей день чекають його з вірою в диво, нехай і не чарівне, а цілком земне і рукотворне, але все ж.

Але є люди, для яких наближення свята, особливо такого тривалого як Новий рік (часто святкування розтягується на тиждень) призводить до стану непереборної тривоги.
І це їхня (таких людей) – реальність, навіть якщо корінням вона сягає в далеке дитинство.

Тривогу можуть викликати не лише негативні, в звичному розумінні події, але в цілому події, що відмінні від звичних.
А свято – день особливий, тим більше такий, як Новий рік – гамірний, яскравий, з напруженням емоцій.
Вся атмосфера новорічних свят заряджена, а це і є головна риса будь-якої події, що вибиває з стабільності, певну групу людей і відповідно розхитує психічний стан.
Порушення звичного ритму погано переноситься багатьма емоційно залежними людьми.

До слова, найстрашніше прокляття на Сході: «Щоб ти жив в епоху змін!».
Іншими словами в епоху нестабільності.

Так ось немає нічого страшнішого емоційної нестабільності і це одна з ознак залежної поведінки.
Залежний – не стабільний. Його стабільність ЗАЛЕЖИТЬ від … мами, тата, грошей, дітей, дружини / чоловіка і т.д
А уявіть собі ситуацію, коли однією з причин виникнення такої нестабільності виявляється свято, в тому числі Новий рік!
В яких сім’ях виростають люди, які ненавидять Новий рік?
Найчастіше в тих, де батьки якраз мали залежні відносини!
Напередодні свята у таких людей загострюється тривожність, наростає конфліктність. Хтось із членів сім’ї не витримує передсвяткової метушні і напруги і починає зриватися здавалося б без жодного приводу на близьких.

“Ненавиджу Новий Рік!”

Зовнішні причини такої поведінки: неспокій, що знову починаються глобальні фінансові витрати, заклопотаність тим, що треба продумувати вибір і покупку подарунків для багатьох людей, а не для всіх напружуватися хочеться, необхідність стояти біля плити і нескінченно приймати гостей, а потім так само нескінченно мити посуд і прибирати і, звичайно, – алкоголь – покупка, його вживання і «післясвятковий стан».

Загалом, свято такого масштабу – непосильний, часом, для організму стрес, здатний підірвати не тільки фізичне, а й психічне здоров’я!

Багато дорослих, дійсно, буквально, ненавидять Новий Рік і не тому, що втомлюються при підготовці до святкування, а тому, що для них свято це болючі спогади про втомлену і розгнівану маму, для якої це і не свято зовсім, а тут ще ти «вічно бовтаєшся під ногами». Тривога і напруга матері передалися дитині і вона як червоний прапор понесла її в своє доросле життя.
А у когось це спогади про батька, що п’є, роздратований і вічно скандалить з матір’ю, а то й гірше – є люди, які так ненавидять Новий Рік, тому, що це був час (в їх дитячі роки), коли батьки влаштовували мордобій і йшли в святкові запої.
Що залишилося такій людині від Нового року? .. Не ялинка, подарунки і сімейний затишок, а п’яні батьки, бійки і як наслідок – тривога і ненависть, яку так і не вдалося висловити, адже батьки які б вони не були – улюблені, свято ж …
Ось таке свято((

Виростаючи людина робить вибір – деякі взагалі його не святкують, але ж від пам’яті і емоцій не втечеш і від себе теж, а ось від батьків, точніше від їх залежностей і емоцій цілком можна.

Придумайте свої новорічні традиції, якщо звичні вас “напружують”.
Зробіть для себе Новий Рік екологічним:

  • Постарайтеся не зловживати нічною їжею. Олів’є можна поїсти не тільки в ніч з 31 на 1.
  • Лягайте в такий час, щоб вам зручно було вставати вранці.
  • Прокинувшись, прогуляйтеся по вулиці (а краще в сквері або парку). Повірте, ви отримаєте величезне задоволення від тиші (на наступний ранок після Нового Року вона особливо тиха).
  • У свято оточіть себе тими людьми, яких ви хочете бачити і отримаєте задоволення від спілкування з ними.
  • Відмовтеся від сумнівного спілкування і чергових подарунків, якщо це вас напружує. У разі необхідності так і скажіть «Я хочу побути один (на)», «Для мене важливо зустріти це свято з цією людиною» і т.д.

    Візьміть відповідальність за те як пройде ваше свято на себе!
     

    Зробіть собі приємний подарунок і, ще комусь кому дуууже хочеться!перекладено з російської
    автор: Сердюк Алевтина

Олеся Шевчук

практикуючий психолог

Магістр психології, кандидат в психотерапевти за методом символдрами, член Української спілки психотерапевтів, 5 років досвіду і безперервного навчання.

Записатися на консультацію